Formy pozyskiwania środków dla firm

Ze względu na rozwój możliwości i coraz bardziej złożone oferty banków, wybór dobrego i opłacalnego kredytu może być trudny. Banki systematycznie zachęcają klientów propozycjami typu „tani kredyt online”.

entrepreneur-593378_1280

Przez sformułowanie „tani” mamy rozumieć, że jest to zobowiązanie z niskim oprocentowaniem. Gdy będziemy pewni, że jesteśmy zdecydowani na kredyt, należy pomyśleć o zdolności kredytowej. Dużo osób nie zdaje sobie z tego sprawy jak wiele więcej pieniędzy należy bankowi oddać. Pomocny tutaj będzie szczegółowo opracowany biznesplan, który może zadecydować o sukcesie firmy. Oferty banków co do kredytów dla firm w zestawieniu z pożyczkami mają pewne plusy. Biorąc „szybką pożyczkę” powinno się uważać na wiele haczyków i ukrytych opłat. Niekiedy można usłyszeć o firmach oszukujących klientów właśnie na pożyczkach. Przykładowo – oprocentowanie takiej pożyczki może się zmienić w trakcie trwania umowy. Z początku jesteśmy wabieni niskim oprocentowaniem, a po pewnym czasie nagle okazuje się że miesięczne raty rosną. Nawej jeśli umowa będzie przejrzysta, nie zaleca się finansowania w taki sposób, bowiem pożyczki są zwyczajnie drogie.

Jeżeli chodzi o dostępne formy kredytowania firmy, do wyboru z pewnością są:

  • leasingi
  • karty kredytowe
  • pożyczki biznesowe
  • factoring
  • kredyty inwestycyjne
  • kredyty hipoteczne
  • kredyty na środek transportu
  • kredyty w rachunkach bieżących

Ważnym etapem jest wybór waluty w jakiej chcemy zaciągnąć zobowiązanie. Na ogół wybierana jest złotówka, z tego powodu, że taki kredyt nie jest podatny na wahania kursów. Często do wyboru są dolary amerykańskie, euro oraz franki szwajcarskie. W następnej kolejności należy ustalić okres spłaty kredytu. Może on wynosić nawet kilkadziesiąt lat, zależnie od zdolności kredytowych oraz kwoty kredytu. Powinno się jednak pamiętać, że każdy dodatkowy rok, wiąże się z podwyższeniem ogólnej kwoty kredytu, którą de facto będziemy musieli wyrównać. Ostatnimi czasy, coraz częściej pojawia się interesująca opcja – negocjowania warunków kredytu w bankach. Ten sposób umożliwia wywalczenie najlepszej indywidualnej ofertyl

Autor: Finanse-Firmy.pl

Finanse-Firmy.pl to portal skupiający się na tematyce prowadzenia własnej firmy oraz jej finansów: pozyskiwania dotacji, prawidłowej księgowości, czy pozyskiwania pieniędzy na rozwój. Portal gromadzi przydatne artykuły, porady oraz najlepsze praktyki dla początkujących, jak i zaawansowanych przedsiębiorców.

Udostępnij artykuł w mediach społecznościowych:

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − nine =

CommentLuv badge