Księgowość online – rewolucyjne rozwiązanie dla firm

Założenie własnej firmy jest ogromnym wyzwaniem dla każdego przedsiębiorcy, który nieustannie musi dbać o szereg aspektów działalności, tak aby przynosiła ona oczekiwane zyski.

Księgowość online

Wyjątkowo dużo pracy czeka zwłaszcza właścicieli jednoosobowych firm, którzy nagle muszą zacząć znać się na prawie, finansach czy marketingu. Wielu z nich sprawia szczególną trudność obowiązkowe prowadzenie Księgi przychodów i rozchodów, a także comiesięczne rozliczanie się z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Najczęściej pozostaje jedyne wyjście, czyli skorzystanie z usług specjalistów w tej dziedzinie jakich ma każde biuro rachunkowe. Rozwój technologii informatycznych umożliwia dzisiaj jeszcze lepsze rozwiązanie tego problemu. Prowadzenie rozliczeń jest już dostępne po prostu przez Internet za pomocą specjalnie opracowanych aplikacji do księgowania faktur i rachunków oraz do generowania comiesięcznych deklaracji. Usługi rachunkowe zostały wsparte inteligentnymi aplikacjami, dzięki którym osoby nie mające pojęcia o księgowości bez trudu rozliczą swoje operacje gospodarcze. Księgowość online sprawia, że przedsiębiorca nie musi już dostarczać dokumentacji do biura księgowego, lecz samodzielnie wprowadza poszczególne dokumenty do intuicyjnego programu, który sam obliczy zaliczki na podatek dochodowy i składki ZUS, dodatkowo wypełni deklaracje i umożliwi ich elektroniczną wysyłkę do właściwych urzędów.

Do najpopularniejszych usług księgowości online nalezą między innymi:

  • InFakt.pl – http://www.infakt.pl/
  • IFirma.pl – http://www.ifirma.pl/

Autor: Finanse-Firmy.pl

Finanse-Firmy.pl to portal skupiający się na tematyce prowadzenia własnej firmy oraz jej finansów: pozyskiwania dotacji, prawidłowej księgowości, czy pozyskiwania pieniędzy na rozwój. Portal gromadzi przydatne artykuły, porady oraz najlepsze praktyki dla początkujących, jak i zaawansowanych przedsiębiorców.

Udostępnij artykuł w mediach społecznościowych:

1 komentarz

  1. Ja nie jestem do końca przekonana do księgowości online. Może bardziej taka pół online by mi odpowiadała.

    Post a Reply

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 2 =

CommentLuv badge