Czy inwestycja w dystrybutory do wody jest opłacalna?

Wiele firm, a nawet gospodarstw domowych inwestuje w dystrybutory do wody. Rozwiązanie to, z roku na rok, zyskuje sobie coraz większą popularność. Czy faktycznie jest to opłacalne i jakie dystrybutory do wody są najekonomiczniejsze? – o tym w dalszej części artykułu.

Woda dla firm – dystrybutory butlowe

Wiele firm dostarcza swoim pracownikom źródlaną lub mineralną wodę butelkowaną. Alternatywą dla tego rozwiązania są dystrybutory butlowe wykorzystujące pojemne galony. Taki system zaopatrzenia pracowników w wodę pitną jest o wiele bardziej ekonomiczny. Wynika to faktu, iż woda sprzedawana w galonach jest zazwyczaj o wiele tańsza od tej butelkowanej. Co więcej, koszty dowozu oraz wymiany butli z wodą są najczęściej wliczone w koszty wynajęcia samego dystrybutora. W tym miejscu warto wspomnieć również o większej ekologiczności wykorzystania galonów w stosunku do tradycyjnych butelek – większość producentów poddaje butle procesowi mycia i wykorzystuje je ponownie.

Woda dla firm – dystrybutory bezbutlowe

Woda dla firm może być również dostarczana prosto z wodociągu. W celu poprawy jej walorów smakowych oraz zdrowotnych poddaję się ją procesowi filtracji i uzdatniania za pomocą dystrybutorów bezbutlowych. Urządzenia tego typu wykorzystują zazwyczaj zjawisko odwróconej osmozy i korzystają z kilu filtrów – między innymi filtra mechanicznego, węglowego oraz membranowego. Zapewnia to wysoką jakość dostarczanej wody i jest z pewnością rozwiązaniem bardzo ekonomicznym i bezpiecznym dla pracowników. Co ciekawe, część urządzeń posiada również  możliwość wzbogacania wytwarzanej wody w dwutlenek węgla.

Podsumowując, pitna woda z dystrybutora coraz częściej dostarczana jest za pomocą butlowych lub bezbutlowych dystrybutorów. Jest to rozwiązanie o wiele bardziej ekonomiczne oraz przyjazne dla środowiska.

Autor: Finanse-Firmy.pl

Finanse-Firmy.pl to portal skupiający się na tematyce prowadzenia własnej firmy oraz jej finansów: pozyskiwania dotacji, prawidłowej księgowości, czy pozyskiwania pieniędzy na rozwój. Portal gromadzi przydatne artykuły, porady oraz najlepsze praktyki dla początkujących, jak i zaawansowanych przedsiębiorców.

Udostępnij artykuł w mediach społecznościowych:

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 + 8 =

CommentLuv badge