Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości czy własna działalność gospodarcza?

Prowadzenie firmy jest dużym wyzwaniem dla młodych osób, które często nie mają wystarczającej wiedzy oraz doświadczenia w tym zakresie. Sporym ułatwieniem może być skorzystanie z oferty Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Dzięki Akademickim Inkubatorom Przedsiębiorczości można prowadzić swój biznes bez konieczności spełnienia szeregu formalności, takich jak rejestrowanie działalności gospodarczej. Kolejna zaleta takiego rozwiązania to niższe koszty, ponieważ nie trzeba opłacać składek do ZUS oraz podatku dochodowego CIT. Wysokie koszty, z jakimi związana jest działalność gospodarcza, stanowią jedną z najważniejszych przeszkód dla młodych osób, które chcą założyć firmę, dlatego Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości może okazać się korzystnym rozwiązaniem w tym zakresie. Oczywiście inną ważną zaletą współpracy z taką instytucją jest zminimalizowanie ryzyka związanego z niepowodzeniem biznesu, a także możliwość skorzystania z porad dotyczących właściwego zarządzania firmą.

Niezależnie od wymienionych zalet, część osób decyduje się na samodzielne założenie i prowadzenie działalności gospodarczej.

Jest to na pewno skok na głęboką wodę, ale może okazać się dobrym rozwiązaniem dla młodych przedsiębiorców, którzy od samego początku chcą budować wizerunek własnej firmy. Chociaż oferta Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości jest bardzo korzystna dla początkujących biznesmenów, prędzej czy później trzeba jednak zdecydować się na samodzielne założenie działalności i ryzyko, które jest z tym związane.

Autor: Finanse-Firmy.pl

Finanse-Firmy.pl to portal skupiający się na tematyce prowadzenia własnej firmy oraz jej finansów: pozyskiwania dotacji, prawidłowej księgowości, czy pozyskiwania pieniędzy na rozwój. Portal gromadzi przydatne artykuły, porady oraz najlepsze praktyki dla początkujących, jak i zaawansowanych przedsiębiorców.

Udostępnij artykuł w mediach społecznościowych:

1 komentarz

  1. No pewnie że się ludzie decydują, bo teraz jest sporo dofinansowan. Najlepiej jest byc swoim wlasnym szefem i pracowac na wlasna marke. Słyszałam, że działając pod szyldem AiP tak naprawdę się nie jest właścicielem firmy. Oznacza to, że tak naprawdę nie weźmiemy kredytu na działalność, czy nie wprowadzimy środków trwałych do firmy. Szkoda 🙁

    Post a Reply

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − thirteen =

CommentLuv badge