Wybierz mądrze konto dla swojej firmy

Jeżeli nie masz czasu na przeglądanie ofert poszczególnych banków i czytanie regulaminów, a chcesz założyć rachunek osobisty, firmowy lub młodzieżowy, to wystarczy, że skorzystasz z dobrego rankingu kont.

Zdecydowana większość klientów indywidualnych decyduje się na jedno konto i korzysta z niego przez dłuższy czas. Nie zawsze jest to rozwiązanie korzystne, bo na rynku mogą pojawić się lepsze oferty. Z całą pewnością lojalność klientów zadowala banki, ale jednocześnie dążą one do tego, by zaproponować konsumentom jak najlepsze oferty i tym samym zachęcić ich do założenia rachunku osobistego właśnie u nich.

Nie każdy zainteresowany ma jednak czas na skrupulatne przeglądanie bankowych ofert i śledzenie nowości. Z pomocą przychodzi ranking kont bankowych. By jednak skorzystanie z takiego było rzeczywiście dobrym rozwiązaniem, dobrze sprawdzić, czy został on wykonany rzetelnie i nie jest przypadkiem reklamą konkretnego banku.

Co powinien zawierać ranking?

Jest pewna pula informacji, którą ranking kont bankowych powinien uwzględniać. Mowa przede wszystkim o wyszczególnienie kosztów: założenia i prowadzenia rachunku bankowego, wydania i obsługi karty kredytowej czy realizacji przelewów, zleceń stałych i poleceń zapłaty. Dobrze również, by ranking informował o dodatkowych korzyściach, z jakich mogą skorzystać klienci. Takimi są np. dostęp do lepiej oprocentowanego konto oszczędnościowego, możliwość zaciągnięcia pożyczki na preferencyjnych warunkach czy możliwość skorzystania z debetu.

Uwzględnienie takich informacji pozwala na szybkie porównanie każdemu zainteresowanemu poszczególnych rachunków bankowych. W ten sposób nie trzeba szczegółowo zagłębiać się w regulamin korzystania z wybranych produktów. Wyszczególnienie najważniejszych informacji pozwala na zaoszczędzenie czasu na ich poszukiwanie.

By szybko założyć wybrany rachunek

Nie zawsze wizyta w oddziale banku jest możliwa. Jeżeli jesteś osobą, która ma wiele obowiązków zawodowych, to najlepszy ranking kont bankowych opracowany z myślą o tobie zawiera linki do stron internetowych poszczególnych banków. Rozwiązanie to jest praktyczne – możesz od ręki złożyć wniosek o założenie konta i nie musisz udawać się do placówki.

Skorzystanie z wiarygodnego rankingu kont bankowych pozwala ci zatem nie tylko zaoszczędzić pieniądze (możesz korzystać z taniego rachunku bankowego spełniającego twoje oczekiwania), lecz także czas – nie musisz szukać najbliższej placówki bankowej, by założyć konto. To główne powody, dla których co najmniej kilka razy w roku powinieneś sięgnąć po ranking i sprawdzić, czy na rynku nie pojawiła się lepsza oferta od tej, z której korzystasz aktualnie.

Autor: Finanse-Firmy.pl

Finanse-Firmy.pl to portal skupiający się na tematyce prowadzenia własnej firmy oraz jej finansów: pozyskiwania dotacji, prawidłowej księgowości, czy pozyskiwania pieniędzy na rozwój. Portal gromadzi przydatne artykuły, porady oraz najlepsze praktyki dla początkujących, jak i zaawansowanych przedsiębiorców.

Udostępnij artykuł w mediach społecznościowych:

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − two =

CommentLuv badge